2019webbanner

ORGANIZÁTOR:

oz

Občianske združenie
KOŠICKÉ DIVADLO
Hlavná 76
040 01 Košice

T: +421 908 444 086
E: info@kosicefest.eu
W: www.kosicefest.eu

 

 

 

Košice opäť videli jedinečné divadelné lahôdky

09092018 15mViac ako dve tisíc divákov si našlo cestu do hľadísk festivalových scén počas piatich dní 12. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy, ktorý organizuje Občianske združenie Košické divadlo a z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia, Košický samosprávny kraj a grantová schéma organizácie K13 – Košické kultúrne centrá. Renomované divadlá zo Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska priniesli do Košíc jedinečné predstavenia rôznych divadelných žánrov a spracovaní.

ZÁVEREČNÁ TLAČOVÁ SPRÁVA

Čítať ďalej: Košice opäť videli jedinečné divadelné lahôdky 

Záver s maďarskou hereckou legendou a európskym divadelným hitom

sopron01 malFestival divadiel strednej Európy vstúpil do posledného dňa dvanásteho ročníka. Nedeľa bude patriť dvom vynikajúcim zahraničným produkciám. O 17:00 sa v Divadle Thália predstaví Petőfiho divadlo z maďarského mesta Šoproň s inscenáciou svetoznámeho dramatika Henrika Ibsena Keď sa my mŕtvi preberieme v hlavnej úlohe s hviezdnym maďarským hercom Tiborom Szilágyim. Záver festivalu bude patriť Národnímu divadlu v Brne, ktoré v Historickej budove Štátneho divadla uvedie európsky divadelný hit posledných rokov, inscenáciu Teror Ferdinanda von Schiracha. Na obidve predstavenia je ešte k dispozícii niekoľko vstupeniek, ktoré si môžete zakúpiť hodinu pred ich začiatkom v pokladniach oboch divadiel.

FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.5

Čítať ďalej: Záver s maďarskou hereckou legendou a európskym divadelným hitom

Sobota pre deti a s českou hereckou hviezdou

studio hrdinu 04 malFestivalová sobota opäť prináša dve zaujímavé divadelné produkcie. Popoludňajšia bude patriť deťom, ktoré spolu s rodičmi pozývame o 16:30 do Bábkového divadla v Košiciach na rozprávku Hľadá sa snehuliak. Večer bude v Kasárňach/Kulturparku patriť českému hercovi Stanislavovi Majerovi, ktorý o 19:00 rozohrá monodrámu Herec a stolár Stanislav Majer hovorí o stave svojej domoviny.

FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.4

Čítať ďalej: Sobota pre deti a s českou hereckou hviezdou

„Doskový“ Americký cisár a košický Robinson & Crusoe

americky cisar malFestivalu divadiel strednej Európy sa aj v tomto roku podarila zaujímavý programový zásah. Tretí festivalový deň otvorí o 18:00 v Historickej budove Štátneho divadla Košice koprodukčná inscenácia bratislavského Štúdia 12 a Divadla inscenácia Americký cisár, ktorá získala tri nominácie na ocenenie DOSKY 2018. V programe festivalového piatka je aj tohtoročná novinka festivalu, premietanie filmu úzko spätého s Košicami a s divadlom. O 21:00 si môžete v kine Úsmev pozrieť experimentálnu snímku Robinson & Crusoe.
FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.3

Čítať ďalej: „Doskový“ Americký cisár a košický Robinson & Crusoe

Festivalový štvrtok v znamení tanca

05092018 020mDruhý deň 12. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy bude patriť tanečnému divadlu. O 18:30 môžete v Historickej budove Štátneho divadla Košice vidieť netradičný pohľad na život známej choreografky a tanečníčky Piny Bausch v podaní divadelníkov z Teatru Dramatyczneho im. Jerziego Szaniawskiego z poľského Walbrzychu. Tanečnému divadlu bude patriť aj večerné predstavenie v Kasárňach/Kulturparku. Divadlo Štúdio tanca z Banskej Bystrice tu uvedie inscenáciu Ghost/Prízrak.

FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.2

 

Čítať ďalej: Festivalový štvrtok v znamení tanca

„Tuláci“ z Trnavy a bratislavské Elity

0909 01 malZačíname. Dvanáste pokračovanie Festivalu divadiel strednej Európy urobí v najbližších piatich dňoch z Košíc mesto Tálie. Organizátori z občianskeho združenia Košické divadlo aj v tomto roku pripravili päťdňovú zmes zaujímavých predstavení divadiel zo Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska. Prvý deň festivalu (streda 6. september) bude patriť divadlám slovenským. Festival otvorí o 17:00 Túlavé divadlo z Trnavy, ktoré prinesie netradičný pohľad Jakuba Nvotu na známy príbeh lásky z pera Williama Shakespeara. Na „tulákov“ z Trnavy nadviaže o 19:00 inscenácia Elity z repertoáru Slovenského národného divadla.

FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.1

Čítať ďalej: „Tuláci“ z Trnavy a bratislavské Elity

tulave1mal
M. Sládek: Dubčekova jar
Bez šepkára - talkshow Milana Kolcuna
Szymon Bogacz: Čítaj si so mnou, ocko
Peter Pišťanek: Rivers of Babylon
pilinszky mal
hraskoviny3mal
vojvodina1mal
cinoherni3mal

Copyright © 2016. All Rights Reserved.