2019webbanner

ORGANIZÁTOR:

oz

Občianske združenie
KOŠICKÉ DIVADLO
Hlavná 76
040 01 Košice

T: +421 908 444 086
E: info@kosicefest.eu
W: www.kosicefest.eu

 

 

 

Začíname koncertom, výstavou a otvoreným divadlom

FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.1 (7. september 2016)

koncert010 malA je tu prvý festivalový deň jubilejného 10. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy. Na úvod vám ponúkame slávnostný koncert DIVADLOKOSICE. SK plný nádherných melódií, ale aj tanca v podaní umelcov Štátneho divadla Košice, orchestra Musica Cassovia a Detského tanečného štúdia Adriany Vrbovej . Predchádzať mu bude informačný deň projektu obnovy historickej budovy a otvorenie výstavy Divadelného ústavu v Bratislave.
PROGRAM KONCERTU DIVADLOKOSICE.SK

Brány čiastočne obnovenej historickej budovy divadla sa otvoria už od 10. hodiny. Počas informačného dňa dostanú návštevníci možnosť nieln prezrieť si priestory divadla. Do programu informačného dňa sa aktívne zapoja aj zahraniční hostia s dvoma zaujímavými prednáškami. Imre Halasi z Budapešti bude hovoriť o histórii spolupráce Štátneho divadla Košice a maďarskej divadelnej scény a jej prínose pre európsku divadelnú kultúru, rovnakú tému, ale z pohľadu poľskej divadelnej scény bude mať aj prednáška Tomasza Grabińského z Wroclavi. Program Informačného dňa vyvrcholí o 17:00 hod. otvorením výstavy Divadelného ústavu Bratislava.

V programe koncertu DIVADLOKOSICE.SK sa s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej a Pavla Farkaša predstavia sólisti Tatiana Paľovčíková, Janette Zsigová, Marián Lukáč a Titusz Tóbisz, baletní sólisti Eva a Maksym Sklyarovci, Shoko Yamada a Vasyl Sevastyanov, pánsky a dámsky spevácky zbor pod vedením Lukáša Kozubíka, komorný orchester Musica Cassovia Košice a Detské tanečné štúdio Adriany Vrbovej. V programe odznejú známe diela komornej literatúry z pera Johanna Sebastiana Bacha a Antonia Vivaldiho, operné a operetné árie z diel Charlesa Gounoda, Giacoma Pucciniho, Wolfganga Amadea Mozarta, Giuseppe Verdiho, Georgesa Bizeta, Antonína Dvořáka, Franza Lehára a Emmericha Kálmána, ale aj časti známych baletov Petra Iľjiča Čajkovského či klavírneho koncertu Sergeja Rachmaninova.
Veríme, že nielen dnešné podujatia festivalu, ale aj tie, ktoré prinesú nasledujúce dni, budú skvelým zážitkom nielen pre stálych milovníkov divadelného umenia, ale aj pre tých, ktorí si cestu do divadla nájdu po dlhšej dobe alebo prvý raz.

tulave1mal
M. Sládek: Dubčekova jar
Bez šepkára - talkshow Milana Kolcuna
Szymon Bogacz: Čítaj si so mnou, ocko
Peter Pišťanek: Rivers of Babylon
pilinszky mal
hraskoviny3mal
vojvodina1mal
cinoherni3mal

Copyright © 2016. All Rights Reserved.