2019webbanner

ORGANIZÁTOR:

oz

Občianske združenie
KOŠICKÉ DIVADLO
Hlavná 76
040 01 Košice

T: +421 908 444 086
E: info@kosicefest.eu
W: www.kosicefest.eu

 

 

 

Jubilejný divadelný maratón bol úspešným míľnikom

(záverečná tlačová správa)

1009 02 malFestival divadiel strednej Európy dopísal pred niekoľkými dňami svoju desiatu kapitolu. Jubileá zvyknú byť míľnikom a inak tomu nebolo ani v prípade tohto podujatia, ktorého organizátorom je občianske združenie Košické divadlo a spoluorganizátorom Štátne divadlo Košice. Podujatia, bez ktorého si desiatky Košičanov už nevedia predstaviť začiatok septembra a štart novej divadelnej sezóny.

Čítať ďalej: Jubilejný divadelný maratón bol úspešným míľnikom

Štartuje víkend v znamení divadla

FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.3 (9. september 2016)

piatok malTri divadelné predstavenie počas každého z nasledujúcuich dní ponúka od dnes až do needle jubilejný festival. V tejto súvislosti máme pre festivalových divákov jednu dôležitú informáciu – v prípade dvoch predstavení sa zmenili hracie priestory oproti pôvodnému programu vo festivalovej programovej skladačke a na plagátoch. Hru MUČENÍK (Divadlo Gasparego Liptovský Mikuláš) uvedieme v piatok 9. septembra o 17:30 na skúšobnom javisku v Administratívnej budove Štátneho divadla Košice (Hlavná 58, vo dvore). Zakúpené vstupenky ostávajú v platnosti. Druhá zmena sa týka festivalovej soboty. Hru HRANICE (Teatr Polski Bydgoszsz) uvedieme v sobotu 10. septembra o 20:00 na Malej scéne Štátneho divadla Košice (Hlavná 72) .

Čítať ďalej: Štartuje víkend v znamení divadla

Festivalová programová trefa

FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.2 (8. september 2016)
stvrtok malTak toto sa podarilo! Monodráma Slávy Daubnerovej Solo lamentoso sa bude v úvode programu druhého festivalového dňa hrať v Košiciach len niekoľko hodín po tom, ako získala v dvoch kategóriách (najlepšia inscenácia a najlepšia réžia) nominácie na prestížne divadelné ocenenie DOSKY.

Čítať ďalej: Festivalová programová trefa

Začíname koncertom, výstavou a otvoreným divadlom

FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.1 (7. september 2016)

koncert010 malA je tu prvý festivalový deň jubilejného 10. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy. Na úvod vám ponúkame slávnostný koncert DIVADLOKOSICE. SK plný nádherných melódií, ale aj tanca v podaní umelcov Štátneho divadla Košice, orchestra Musica Cassovia a Detského tanečného štúdia Adriany Vrbovej . Predchádzať mu bude informačný deň projektu obnovy historickej budovy a otvorenie výstavy Divadelného ústavu v Bratislave.
PROGRAM KONCERTU DIVADLOKOSICE.SK

Čítať ďalej: Začíname koncertom, výstavou a otvoreným divadlom 

Štartuje divadelný maratón

Predstavenia na tradičných aj netradičných miestach

(tlačová správa 2/2016)

uvod2 mal

Otvorením výstavy Divadelného ústavu v Bratislave a slávnostným koncertom DIVADLOKOSICE.SK začne v stredu 7. septembra päťdňový divadelný maratón jubilejného 10. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy. Organizátor, Občianske združenie Košické divadlo, so spoluorganizátorom, Štátnym divadlom Košice, opäť namiešali bohatý koktail divadelných produkcií zo šiestich krajín Európy.

Čítať ďalej: Štartuje divadelný maratón

Košice opäť ovládne divadlo

Na jubilejnom festivale šesť krajín, prvý raz Chorvátsko a Ukrajina

(tlačová správa 1/2016)

foto kosice mal

Už o necelé dva týždne ožijú Košice jubilejným 10. ročníkom Festivalu divadiel strednej Európy. Organizátor festivalu, Občianske združenie Košické divadlo, ponúkne od stredy 7. septembra do nedele 11. septembra 2016 nielen milovníkom divadla bohatú nádielku predstavení divadiel zo šiestich krajín Európy - Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska a premiérovo aj z Ukrajiny a Chorvátska.

Čítať ďalej: Košice opäť ovládne divadlo

tulave1mal
M. Sládek: Dubčekova jar
Bez šepkára - talkshow Milana Kolcuna
Szymon Bogacz: Čítaj si so mnou, ocko
Peter Pišťanek: Rivers of Babylon
pilinszky mal
hraskoviny3mal
vojvodina1mal
cinoherni3mal

Copyright © 2016. All Rights Reserved.