web banner 18 5

ORGANIZÁTOR:

oz

Občianske združenie
KOŠICKÉ DIVADLO
Hlavná 76
040 01 Košice

T: +421 55 245 22 24
F: +421 55 245 22 12
E: info@kosicefest.eu
W: www.kosicefest.eu

 

 

 

Košice opäť videli jedinečné divadelné lahôdky

09092018 15mViac ako dve tisíc divákov si našlo cestu do hľadísk festivalových scén počas piatich dní 12. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy, ktorý organizuje Občianske združenie Košické divadlo a z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia, Košický samosprávny kraj a grantová schéma organizácie K13 – Košické kultúrne centrá. Renomované divadlá zo Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska priniesli do Košíc jedinečné predstavenia rôznych divadelných žánrov a spracovaní.

ZÁVEREČNÁ TLAČOVÁ SPRÁVA

Čítať ďalej: Košice opäť videli jedinečné divadelné lahôdky 

Záver s maďarskou hereckou legendou a európskym divadelným hitom

sopron01 malFestival divadiel strednej Európy vstúpil do posledného dňa dvanásteho ročníka. Nedeľa bude patriť dvom vynikajúcim zahraničným produkciám. O 17:00 sa v Divadle Thália predstaví Petőfiho divadlo z maďarského mesta Šoproň s inscenáciou svetoznámeho dramatika Henrika Ibsena Keď sa my mŕtvi preberieme v hlavnej úlohe s hviezdnym maďarským hercom Tiborom Szilágyim. Záver festivalu bude patriť Národnímu divadlu v Brne, ktoré v Historickej budove Štátneho divadla uvedie európsky divadelný hit posledných rokov, inscenáciu Teror Ferdinanda von Schiracha. Na obidve predstavenia je ešte k dispozícii niekoľko vstupeniek, ktoré si môžete zakúpiť hodinu pred ich začiatkom v pokladniach oboch divadiel.

FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.5

Čítať ďalej: Záver s maďarskou hereckou legendou a európskym divadelným hitom

Sobota pre deti a s českou hereckou hviezdou

studio hrdinu 04 malFestivalová sobota opäť prináša dve zaujímavé divadelné produkcie. Popoludňajšia bude patriť deťom, ktoré spolu s rodičmi pozývame o 16:30 do Bábkového divadla v Košiciach na rozprávku Hľadá sa snehuliak. Večer bude v Kasárňach/Kulturparku patriť českému hercovi Stanislavovi Majerovi, ktorý o 19:00 rozohrá monodrámu Herec a stolár Stanislav Majer hovorí o stave svojej domoviny.

FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.4

Čítať ďalej: Sobota pre deti a s českou hereckou hviezdou

„Doskový“ Americký cisár a košický Robinson & Crusoe

americky cisar malFestivalu divadiel strednej Európy sa aj v tomto roku podarila zaujímavý programový zásah. Tretí festivalový deň otvorí o 18:00 v Historickej budove Štátneho divadla Košice koprodukčná inscenácia bratislavského Štúdia 12 a Divadla inscenácia Americký cisár, ktorá získala tri nominácie na ocenenie DOSKY 2018. V programe festivalového piatka je aj tohtoročná novinka festivalu, premietanie filmu úzko spätého s Košicami a s divadlom. O 21:00 si môžete v kine Úsmev pozrieť experimentálnu snímku Robinson & Crusoe.
FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.3

Čítať ďalej: „Doskový“ Americký cisár a košický Robinson & Crusoe

Festivalový štvrtok v znamení tanca

05092018 020mDruhý deň 12. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy bude patriť tanečnému divadlu. O 18:30 môžete v Historickej budove Štátneho divadla Košice vidieť netradičný pohľad na život známej choreografky a tanečníčky Piny Bausch v podaní divadelníkov z Teatru Dramatyczneho im. Jerziego Szaniawskiego z poľského Walbrzychu. Tanečnému divadlu bude patriť aj večerné predstavenie v Kasárňach/Kulturparku. Divadlo Štúdio tanca z Banskej Bystrice tu uvedie inscenáciu Ghost/Prízrak.

FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.2

 

Čítať ďalej: Festivalový štvrtok v znamení tanca

„Tuláci“ z Trnavy a bratislavské Elity

0909 01 malZačíname. Dvanáste pokračovanie Festivalu divadiel strednej Európy urobí v najbližších piatich dňoch z Košíc mesto Tálie. Organizátori z občianskeho združenia Košické divadlo aj v tomto roku pripravili päťdňovú zmes zaujímavých predstavení divadiel zo Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska. Prvý deň festivalu (streda 6. september) bude patriť divadlám slovenským. Festival otvorí o 17:00 Túlavé divadlo z Trnavy, ktoré prinesie netradičný pohľad Jakuba Nvotu na známy príbeh lásky z pera Williama Shakespeara. Na „tulákov“ z Trnavy nadviaže o 19:00 inscenácia Elity z repertoáru Slovenského národného divadla.

FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.1

Čítať ďalej: „Tuláci“ z Trnavy a bratislavské Elity

Päťdňový divadelný maratón odštartuje už o niekoľko hodín

uvod2 malUž len niekoľko hodín ostáva do štartu 12. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy. V stredu 5. septembra ho pred Historickou budovou Štátneho divadla Košice otvorí netradičný pohľad Jakuba Nvotu na Shakespeara v autorskom predstavení Túlavého divadla s názvom Romeo, Júlia a vírus, ktorému vytvorí zaujímavú kulisu centrum mesta so spievajúcou fontánou. Program festivalu ponúkne počas piatich dní, do nedele 9. septembra, inscenácie rôznych žánrov divadiel zo štyroch krajín, ale aj sprievodné podujatia. V programe festivalových predstavení nechýbajú ani výnimočné kúsky, ktoré potešia nielen divadelných fajnšmekrov.

Čítať ďalej: Päťdňový divadelný maratón odštartuje už o niekoľko hodín

Hviezdy nielen na javiskách, ale aj na raňajkách

sopron02 malDobrá správa pre všetkých milovníkov divadla. Vstupenky na všetky predstavenia 12. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy sú už v predaji. Všetci záujemcovia si ich môžu zakúpiť online, odkazy na rezervačné portály nájdu na oficiálnej webstránke festivalu kosicefest.eu v sekcii Program. Organizátori v týchto dňoch finalizujú aj program sprievodných podujatí, medzi ktorými nebudú chýbať ani raňajky s hviezdnymi domácimi i zahraničnými hercami. Novinkou festivalového programu je aj filmový večer.

Čítať ďalej: Hviezdy nielen na javiskách, ale aj na raňajkách

Košice o necelý mesiac ovládne divadlo

08092017 02malNovú divadelnú sezónu otvorí v Košiciach už dvanásty krát Festival divadiel strednej Európy. Tradične v prvú septembrovú stredu začne päťdňový maratón divadelných predstavení a ďalších sprievodných podujatí, ktorý prinesie nielen do divadelných sál v Košiciach výber z repertoáru renomovaných divadiel zo štyroch krajín – Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska. Festival organizuje Občianske združenie Košické divadlo a z verejných zdrojov ho podporili Fond na podporu umenia, Košický samosprávny kraj a Mesto Košice prostredníctvom grantovej schémy organizácie K13 – Košické kultúrne centrá.

 

Čítať ďalej: Košice o necelý mesiac ovládne divadlo

Dvanásty divadelný festival začne 5. septembra

elity01 malKošice budú od stredy 5. septembra do nedele 9. septembra 2018 už dvanástykrát žiť divadlom. Na Festival divadiel strednej Európy zavítajú renomované divadelné súbory zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska, ktoré ponúknu výborné divadelné predstavenia pred Historickou budovou Štátneho divadla Košice a v nej, v Kasárňach/Kulturparku, v divadle Thália aj v Bábkovom divadle v Košiciach. Už v prvý deň festivalu sa môžete tešiť na hviezdy Slovenského národného divadla v inscenácii Jiřiho Havelku Elity, ale výborné produkcie ponúka každý festivalový deň. Pozrite si PROGRAM FESTIVALU a naplánujte si päť septembrových dní so stredoeurópskym divadlom. Organizátorom festivalu je Občianske združenie Košické divadlo a z verejných zdrojov ho podporili Fond na podporu umenia, Košický samosprávny kraj a Mesto Košice prostredníctvom grantovej schémy organizácie K13 – Košické kultúrne centrá.

tulave01 mal
elity01 mal
walbrzych01 mal
studio tanca 01 mal
americky cisar mal
0211crusoe
snehuliak02 mal
studio hrdinu 04 mal
sopron1 00 mal
teror01 mal

Copyright © 2016. All Rights Reserved.