2019webbanner

ORGANIZÁTOR:

oz

Občianske združenie
KOŠICKÉ DIVADLO
Hlavná 76
040 01 Košice

T: +421 908 444 086
E: info@kosicefest.eu
W: www.kosicefest.eu

 

 

 

Opäť s hviezdami aj s iným pohľadom

01 04 septembra2019 04 mNetradične až koncom septembra dospel k záveru 13. ročník Festivalu divadiel strednej Európy. Podujatie sa v tomto roku odohrávalo v dvoch dejstvách, prvé bolo v riadnom termíne v prvom septembrovom týždni (4. – 7.9.), druhé v druhej polovici septembra (17. – 27.9.) Priaznivcom kvalitného divadla festival priniesol svetovú aj slovenské hviezdy či ako zvyčajne „iné“ divadlo z Poľska. Nechýbali ani hostia z Česka a Maďarska. V rámci festivalu sa prvý raz predstavili aj slovenskí divadelníci zo Srbska. Napriek pretlaku septembrových podujatí aj v tomto roku si cestu na festivalové predstavenia našlo takmer 2 000 divákov.

Čítať ďalej: Opäť s hviezdami aj s iným pohľadom 

Na záver dvojitá porcia dobrého divadla

vojvodina2malDvojitou porciou dobrého divadla vyvrcholí v piatok 27. septembra 13. ročník Festivalu divadiel strednej Európy. Ten bol v tomto roku špecifický. Odohral sa v dvoch dejstvách. Prvé bolo tradične v prvom septembrovom týždni, druhé v druhej polovici septembra. O festivalovú bodu sa postarajú divadelníci zo Srbska a Česka. Slovenské vojvodinské divadlo z Báčskeho Petrovca v Srbsku uvedie o 18:00 na Malej scéne Štátneho divadla Košice čiernu írsku komédiu Martina McDonagha Krásavica z Leenane. O 20:00 môžete v Radnici Starého mesta vidieť Čierny med Vojtěcha Mašeka, inscenáciu Činoherného klubu z Prahy.

Čítať ďalej: Na záver dvojitá porcia dobrého divadla

Prvé dejstvo uzavrú bratislavské hviezdy

babylon01malPrvé dejstvo 13. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy uzavrú v sobotu 7. septembra v Historickej budove Štátneho divadla Košice hviezdy slovenského hereckého neba zo Slovenského národného divadla v skvelej inscenácii Rivers od Babylon podľa rovnomennej úspešnej prvotiny Petra Pišťaneka. Festival sa opäť rozbehne v druhej polovici septembra a v druhom dejstve prinesie ďalšie zaujímavé divadelné produkcie, napríklad aj špeciálneho hosťa zo Srbska. Sledujte nás na stránke a facebooku a určite sa včas dozviete, čo vás ešte čaká.

Čítať ďalej: Prvé dejstvo uzavrú bratislavské hviezdy

Provokujúci „oteckovia“ z Poľska vo Veritase

otec01malČo znamená, keď otec sám vychováva svoje dieťa? Ako sa s tým vyrovnáva? Je to pre neho a dieťa dobré? Aj na tieto otázky hľadá odpovede hra súčasného poľského dramatika Szymona Bogacza Čítaj si so mnou, ocko. Na Festival divadiel strednej Európy ju prináša divadlo Scena in Vitro z poľského Lublinu, ktorej slogan veľa napovedá: „Provokujeme k zamysleniu“. Inscenáciu s poriadnou dávkou provokujúceho humoru môžete vidieť už dnes (v piatok 6. septembra) o 20:00 v DKC Veritas na Dominikánskom námestí, samozrejme so slovenskými titulkami. So vstupným si starosti robiť nemusíte, vstup je voľný a je obmedzený len kapacitou hľadiska.

Na úvod tuláci z Trnavy a skvelý Milan Sládek

dubcek01malZačíname. Trinásty Festival divadiel strednej Európy hneď v prvý deň, v stredu 4. septembra, prinesie o 19:00 do Historickej budovy Štátneho divadla Košice výnimočné predstavenie a svetového umelca, míma Milana Sládka. Ešte predtým, o 17:00 pri Immaculate, festival už tradične otvoríme pod holým nebom aj s tradičným hosťom – Túlavým divadlom z Trnavy.

FESTIVALOVÝ SPRAVODAJ č.1/2019

Čítať ďalej: Na úvod tuláci z Trnavy a skvelý Milan Sládek

September opäť začne divadelným festivalom

babylon01malUž trinásty krát bude prvý septembrový týždeň v Košiciach, od stredy 4. septembra do soboty 7. septembra, patriť Festivalu divadiel strednej Európy, ktorý aj v tomto roku prinesie zaujímavé divadelné produkcie z Poľska, Česka, Maďarska a Slovenska. Ani v tomto roku na ňom nebudú chýbať slovenské herecké hviezdy a milovníci pohybového umenia sa môžu tešiť na legendárneho míma Milana Sládka. Novinkou festivalu je to, že sa odohrá v dvoch dejstvách. Druhé začne po 16. septembri.

Čítať ďalej: September opäť začne divadelným festivalom

Päťdňový divadelný maratón odštartuje už o niekoľko hodín

uvod2 malUž len niekoľko hodín ostáva do štartu 12. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy. V stredu 5. septembra ho pred Historickou budovou Štátneho divadla Košice otvorí netradičný pohľad Jakuba Nvotu na Shakespeara v autorskom predstavení Túlavého divadla s názvom Romeo, Júlia a vírus, ktorému vytvorí zaujímavú kulisu centrum mesta so spievajúcou fontánou. Program festivalu ponúkne počas piatich dní, do nedele 9. septembra, inscenácie rôznych žánrov divadiel zo štyroch krajín, ale aj sprievodné podujatia. V programe festivalových predstavení nechýbajú ani výnimočné kúsky, ktoré potešia nielen divadelných fajnšmekrov.

Čítať ďalej: Päťdňový divadelný maratón odštartuje už o niekoľko hodín

Hviezdy nielen na javiskách, ale aj na raňajkách

sopron02 malDobrá správa pre všetkých milovníkov divadla. Vstupenky na všetky predstavenia 12. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy sú už v predaji. Všetci záujemcovia si ich môžu zakúpiť online, odkazy na rezervačné portály nájdu na oficiálnej webstránke festivalu kosicefest.eu v sekcii Program. Organizátori v týchto dňoch finalizujú aj program sprievodných podujatí, medzi ktorými nebudú chýbať ani raňajky s hviezdnymi domácimi i zahraničnými hercami. Novinkou festivalového programu je aj filmový večer.

Čítať ďalej: Hviezdy nielen na javiskách, ale aj na raňajkách

Košice o necelý mesiac ovládne divadlo

08092017 02malNovú divadelnú sezónu otvorí v Košiciach už dvanásty krát Festival divadiel strednej Európy. Tradične v prvú septembrovú stredu začne päťdňový maratón divadelných predstavení a ďalších sprievodných podujatí, ktorý prinesie nielen do divadelných sál v Košiciach výber z repertoáru renomovaných divadiel zo štyroch krajín – Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska. Festival organizuje Občianske združenie Košické divadlo a z verejných zdrojov ho podporili Fond na podporu umenia, Košický samosprávny kraj a Mesto Košice prostredníctvom grantovej schémy organizácie K13 – Košické kultúrne centrá.

 

Čítať ďalej: Košice o necelý mesiac ovládne divadlo

Dvanásty divadelný festival začne 5. septembra

elity01 malKošice budú od stredy 5. septembra do nedele 9. septembra 2018 už dvanástykrát žiť divadlom. Na Festival divadiel strednej Európy zavítajú renomované divadelné súbory zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska, ktoré ponúknu výborné divadelné predstavenia pred Historickou budovou Štátneho divadla Košice a v nej, v Kasárňach/Kulturparku, v divadle Thália aj v Bábkovom divadle v Košiciach. Už v prvý deň festivalu sa môžete tešiť na hviezdy Slovenského národného divadla v inscenácii Jiřiho Havelku Elity, ale výborné produkcie ponúka každý festivalový deň. Pozrite si PROGRAM FESTIVALU a naplánujte si päť septembrových dní so stredoeurópskym divadlom. Organizátorom festivalu je Občianske združenie Košické divadlo a z verejných zdrojov ho podporili Fond na podporu umenia, Košický samosprávny kraj a Mesto Košice prostredníctvom grantovej schémy organizácie K13 – Košické kultúrne centrá.

tulave1mal
M. Sládek: Dubčekova jar
Bez šepkára - talkshow Milana Kolcuna
Szymon Bogacz: Čítaj si so mnou, ocko
Peter Pišťanek: Rivers of Babylon
pilinszky mal
hraskoviny3mal
vojvodina1mal
cinoherni3mal

Copyright © 2016. All Rights Reserved.